Tuesday, August 4, 2020

How to Have a Good Day (Живи на всі сто, Керолін Вебб) Частина Перша.

4 кращих книг про швидкочитання (промо-лінк)

Кращі цитати книги:

“Ми маємо більше можливостей для змін, ніж собі уявляємо. Секрет полягає у науковому поясненні роботи мозку та у розумінні того, чому люди поводять себе так, а не інакше“

“Як зробити кожен день чудовим. Перш за все: пріоритети та продуктивність. Потім: взаємини, мислення та вплив. І протягом дня: стійкість та енергія.“ !!!

“Дві системи мозку: Активність мозку розподілена між двома системами, що доповнюють одна одну. Одна - розважлива та контрольована, інша - автоматична та інстинктивна. Разом вони роблять наз розумними та продуктивними. Але ми можемо взяти більше від наших когнітивних ресурсів, якщо навчимось обертати слабкості та переваги кожної системи собі на користь.“

“Зв’язок між тілом та мозком: Зв’язок стану нашого тіла зі станом нашого мозку є міцнішим, ніж ми думаємо. Як наслідок, деякі прості фізичні чинники можуть значно підвищити нашу розумову діяльність, емоційну стійкість та навіть упевненість у собі.“

“Наш мозок має два різні режими: аналітичний та інстинктивний“

“На відміну від раціональної системи, автоматична може здійснювати кілька процесів паралельно.“

“Принцип застосування простих шляхів один - спрямування свідомої уваги раціональної системи на те, що легше осягнути, та усунення на другий план більш складної інформації“

“Ми маємо приголомшиву правду - ми не сприймаємо світ таким, яким він є насправді. Ми отримуємо відредаговану і спрощену версію. Психолог з Принстону Енн  Трейсман відкрила вибірковість автоматичної системи ще 1967 року.“

“Фільтрування відбувається автоматично, тобто підсвідомо“

“Автоматична система, яка так прагне зберегти енергію мозку, не лише фільтрує наше сприйняття світу. Вона також підштовхує нас до рішення, втілення якого вимагає від свідомості найменших зусиль.“

“Фахівці з поведінки зазначають, що автоматична система з її шляхом найменшого опору за своєю природою є ірраціональною, адже така схема дій може призвести до втрати важливих деталей навколишніх подій або до вибору простішої, а не правильної відповіді.“

“Що треба пам’ятатти про двосистемний мозок:
  1. Раціональна система відповідає за складні функції, такі як міркування, самоконтроль та планування. Вона найкраща у вирішенні незнайомих проблем, складних або навіть абстрактних. Але об’єм у неї обмежений і втомлюється вона швидко. Коли вона перевтомлена, перевантажена або її щось відволікає, то вам важче бути розважним, наійним та врівноваженим.
  2. Автоматична система зменшує навантаження на раціональну систему за допомогою застосування режиму “автопілот” майже до всього, що ви робите.
  3. Пристосування до обмежень обох систем допоможе якнайркаще використати всі можливості мозку.“

“Механізми виживання, які керують реакцією на надзвичайні ситуації, вмикають частину мозку, яка називаєтсья мигдалевидне тіло“

“У нас загострюється тунельний зір, щоб якнайкраще зосередитись на небезпеці“

“Навіть помірний стрес може суттєво знизити активність у префронтальній корі головного мозку,тобто в тій частині, яка майже повністю відповідає за роботу раціональної системи“

“Нам відомо, що гроші є непоганим варіантом, але дослідження показують, що неврологічний ефект фінансової вигоди короткотривалий“

“Головна перевага гумору полягає в тому, що він дозволяє людям почуватися ближчими. Соціальні стимули для мозку - немов цукерка для дитини.“

“Звичайна відповідь на питання “запускає” систему винагороди в мозку людей“

“Дослідники визначили, що фізичні вправи, сон або простий глибокий вдих чи широка усмішка можуть значно покращити інтелектуальніе та емоційне здоров’я“

“Сон - це основний час, коли мозок переправляє наш денний досвід у довготривалу пам’ять… недоспати - це як забути зберегти документ, над яким ти працював цілий день“

“Тиждень сну по 4-5 годин на добу спричиняє такий стан, як від 0,1% алкоголю в крові. Тобто брак сну впливає на наші когнітивні здібності так само, як і алкоголь.“

“Вправи перед роботою або під час обідньої перерви дають можливість легше перенести напругу та навантаження робочого дня. Фізичні вправи також покращують настрій, підвищують рівень мотивації (на 41%) та здатність впоратися зі стресом (на 27%)“

“Після 20 хвилин помірної щоденної активності значно покращується якість когнітивних та емоційних функцій. Тому навіть швидка хода по обіді може поліпшити вам настрій.“

“Поки ви не зробите несвідоме свіомим, воно керуватиме вашим життям, а ви будете називати це долею (Карл Юнг)“

“Вид вибіркової уваги “перцептивна сліпота” - бачимо те, що заслуговує на нашу увагу, а до всього іншого залишаємось несприйнятливими, можна сказати, сліпими“

“Смачний акронім МУС (Мета, Увага, Ставлення)“

“Образи можуть несподівано виникати у голові начебто нізвідки, якщо ви просто натрапите на те, що ваш мозок пов’яже з чимось знайомим. Науковці називають це механізмом аткивації споріднених спогадів.“

“Вчені доводять, що візуалізація слугує підтримкою реалістичних та продуманих планів, а не просто загадування бажань“

“Наміри та цілі (техніки): ментальне контрастування, фіксація установок, візуалізація“

“Головне, щоб головне залишалося головним (Стівен Кові)“

“Існує пдітвердження того, що наша продуктивність та когнітивні функції зменшуються після восьми годин роботи. Тому навіть якщо ми візьмемо ще одну, дві або три додаткові години, результативність від цього не зросте, а навіть навпаки.“

“Дослідження працівників компанії Microsoft показало, що коли вони відволікаються на електронний лист, то їм потрібно 15 хвилин на відновлення ходу думок. І не важливо, відповідали вони на листа чи ні. Ситуація з миттєвим повідомленням не краща, треба не менше 10 хвилин, аби повернути у робоче русло.“

“Рівень тривоги збільшується вдвічі, якщо під час виконання нового завдання піддослідних щось відволікало“

“Однозадачність: групуйте завдання, “зонування”, не давайте себе відволікати, невеликі винагороди за хорошу поведінку, діліться досвідом“

“Що більше рішень треба зробити, то менше когнітивних ресурсів залишається для оцінки альтернатив та хорошого зваженого вибору. Такий феномен науковці називають втомою від прийняття рішень.“

“Кожного вечора техніка 4Д допомагає згадати події дня та відновити в пам’яті те, про що Дізналась, чого Досягла, те, який Досвід отримала на роботі чи поза нею, і те, за що вона Дякує“

“Звільняйте місце мозку для справжніх мислиннєвих процесів - записуйте свої незавершені завдання, а не намагайтеся їх запам’ятати“

“Удома - лише родина, на роботі - лише робота“

“Перемагаємо перевантаження: 1) пауза для самоусвідомлення, 2) викиньте це з голови, 3) найголовніше 4) маленькі кроки 5) порівняльна перевага 6) позитивна відмова 7) встановіть рамки 8. Автоматизуйте щоденні рішення“

“Погодьтесь, що це неймовірне відчуття - озирнутись увечері на свій день та із задоволенням згадати все, чого досяг.“

“Основна причина зволікання - це відсутність швидкого результату“

“Однією з моїх улюблений технік є “п’ять чому”, за якою ви терпляче ставите собі серію питань, які починають з “чому”, щоб дістатись до кореня проблеми.“

“Говоримо НІ зволіканюю: 1) уявіть свій успіх 2) Миттєві нагороди 3) Поєднуйте приємне з корисним 4) Визначте недоліки бездіяльності 5) П’ять “чому”“

“Наш надзвичайно соціальний мозок налаштований на постійну оцінку стану близькості з іншими і приналежності до групи“

“Наша автоматична система зберігає розумову енергію, обираючи простіший шлях - припускає, що всі інші люди схожі на нас. Звичайно, не ідентичні до нас. Але ми схильні думати, що інші мають такі самі вподобання та погляди, а також розуміють і цінують усе те, що і ми. Проективне упередження, як це називають науковці, означає, що ми не так вже й уважно слухаємо, що говорять інші.“

“Коли нас заохочують поділитися власними думками та досвідом, ми відчуваємо себе цікавими. Все це дуже стимулює систему винагород у нашому мозку.“

“Кілька порад для налагодження відчуття спорідненості зі співрозмовником: 1) знайдіть спільні інтереси 2) підкресліть спільність мети 3) поговоріть про спільні негаразди 4) повторюйте слова співрозмовника“

“Сучасна теорія ігор доводить те, що психологи давно знали: взаємна вигода є надзвичайно важливою для нас“

“Телефон на столі змушує людей відчувати менший зв’язок з незнайомцями, з якими вони мали поговорити (приберіть з очей телефон та присвятіть себе розмові)“

“Створюємо справжнє взаєморозуміння: 1) налаштуйтеся на співпрацю 2) ставте якісні питання 3) відуття “свого” 4) взаємна відвертість 5) сховайте телефон“ 

No comments:

Post a Comment

Мета. Процес безперервного вдосконалення

Нотатки з книги: “Ця книжка є спробою показати, що ми можемо описати дуже невелику кількість припущень і використовувати їх для пояснення д...