Tuesday, August 4, 2020

How to Have a Good Day. (Живи на всі сто, Керолін Вебб) Частина Друга

4 кращих книг про швидкочитання (промо-лінк)

Кращі цитати книги:

“Математичний психолого Анатолій Рапопорт довів, що визнаянн цієї істини, що ніхто з нас ніколи не може бути на 100% правий, може стати ключем до вирішення конфліктів. У своїй класичній книжці “Сварки, ігри і дебати” Рапопорт розкрив силу того, що він називає “емпатичне розуміння” думки одне одного“

“П’ять кроків: 1) Опишіть точку зору іншої людини так, наче вам вона подобаєтсья 2) Визначте ті питання, у яких ви дійшли згоди 3) Виділіть та усвідомте те, у чому полягає ваше справжнє непорозуміння 4) Дізнайтеся, у чому ви обидва можете мати рацію 5) Що ви можете зробити зараз, знаючи про те, у чому ви згодні?“

“Емоційне зараження. Цей термін описує те, як наш дуже соціальний мозок налаштований відчувати емоційний стан інших людей навколо і підлаштовуватись під нього.“

“Ми робимо надто значні припущення про особливості характеру та здібності інших людей, грунтуючись лише на неглибоких суб’єктивних спостереженнях“

“Спробуйте просту техніку “помітити-визнати-запропонувати"“

“Ми ніколи не бачимо повної картини ситуації через нашу селективну увагу“

“Погана поведінка в людях є зазвичай відображенням захисних реакцій їхнього мозку“

“Замість виснажувати свй мозок для пошуку рішень та ідей, створіть простір та атмосферу для того, щоб інші подумали над вирішенням питання. Такий підхід називаєтсья “екстремальне слухання” - термін, запроваджений педагогом Ненсі Клайн“

“Технологія екстремального слухання: йдеться не про вас, тему задає співрозмовник, не переривайте, тримайте зоровий контакт, нехай продовжує говорити, і знову-таки не забувайте: зараз ідеться про іншу людину, а не про вас.“

“Що ж це за чарівні питанян такі? Ці питання формулюються на основі п’яти слів: мета, реальність, варіанти, шлях уперед“

“Експериментуйте з такими техніками: 1) екстремальне слухання 2) моя маленька незалежність 3) завуальована критика 4) будьмо справедливі“

“Проблема полягає не в нових ідеях, а в тому, щоб не застрягти в старих (Джон Мейнард Кейнс)“

“Ефект володіння - схильність переоцінювати речі, що є у нашій власності, навіть якщо вони не мають жодної сентиментальної цінності.“

“Нейприйняття втрати - факт, який свідчить про те, що втрати залишають більший відбиток у нашій свідомості, навіть якщо компенсувати їх рівноцінним надбанням“

“”Є лише один-єдиний вибір” - це явище також відоме під назвою упередження первинності. Це когнітивне спрощення напевно найлегше помітити, адже воно вступає в дію завжди, коли у нас наявний лише один варіант дій. Це чудово економить час, якщо таке рішення не тягне за собою значних наслідків“

“Не питайте Що вам потрібно зробити, питайте Що ви можете зробити.“

“Наш мозок дуже добре розвинений для соціальних оцінок, тому ми набагато краще згадуємо і сприймаємо інформацію, якщо вона має певний соціальний контекст, тобто в тій чи іншій формі стосується почуттів чи поведінки людини.“

“Телефони і планшети випромінюють сині світлові хвилі, які змушують наш мозок думати, що зараз білий день, адже ці хвилі пригнічують вироблення мелатоніну - гормону, який говорить мозку, що треба спати. Тому не дивно, що нам важко заснути.“

“НАСА провело низку досліджень ефекту так званої “стратегічної дрімоти” і довело, що за 25 хвилин такого відпочинку продуктивність підвищується на 34%, а уважність - на 54%. А якщо ви подрімаєте 60-90 хвилин, то цього часу вистачить на те, щоб покращити пам’ять.“

“Величезна кількість досліджень доводять, що фізичні вправи покращують увагу і пам’ять, швидкість реакцій і здатність до навчання і планування. Вправи допомагають краще впоратись із комплексними завданнями.“

“Для того, щоб мозок працював краще, вистачить 10-20 хвилин аеробних вправ“

“Розвиваємо можливості мозку: 1) позитивне налаштування 2) малюємо дерево проблем 3) приборкуємо наш соціальний мозок 4) не ігноруємо основи“

“Не варто хвилюватися, що люди вкрадуть вашу ідею. Якщо вона оригінальна, то вам ще доведеться змусити їх проковтнути її (Говард Ейкен)“

“Зображення схеми на дошці під час промови на 9% краще допомогло людям запам’ятати інформацію, ніж слайди з тими ж фактами.“

“Інтерес і (позитивні) емоції - запорука уваги аудиторії“

“Люди схильні більше повірити у твердження, яке їм легше запам’ятати, не має значення, правдиве воно чи ні.“

“Фрази, які людям легше читати - чи то через використані слова, чи то через форму подання повідомлення, виявляються більш переконливими, ніж та сама інформація, але представлена інакше.“

“Нам легше зрозуміти і згадати слова, які ми можемо уявити (тварина, стілець, кава), ніж абстрактні поняття (субординація, справедливість, терпіння)“

“П’ять способів зробити ваші слова простішими для сприйняття іншими: 1) коротше 2) подавайте вказівні знаки 3) фрази, що чіпляють 4) переконливі приклади 5) наочність“

“Чому ж фото варте тисячі слів? Тому, що велика частина мозку спеціалізується на візуальній інформації. Тож якщо зможете використати зображення, то увага аудиторії вам забезпечена“

“”Прокляття знання”, коли ми припускаємо, що інші знають те ж, що і ми, і в результаті ми переоцінюємо успішність комунікації“

“Коли захочете, щоб вас почули: 1) не забудьте про заохочення (несподіванка, новизна, передчуття) 2) людський фактор за формулою “людина плюс позитивні емоції” 3) без зайвої метушні 4) перемагаємо прокляття знання“

“Коли ви проситимете людину щось зробити, то шанси на поизитинву відповідь збільшаться, якщо ви скажете, що на це є якась причина, а це не просто ваша примха.“

“Не забувайте про короткі пояснення до ваших прохань, а не просто роздавайте накази“

“У книжці Річарда Талера і Каса Санстейна “Поштовх” (“Nudge”) розповідають, як за допомогою надання людям простих ідей можна підштовхнути їх до розумнішої, більш продуманої поведінки.“

“Чому ж люди більше цінують те, у чому вони брали участь або до чого доклали руку, навіть якщо їхній внесок мінімальний? Частково це пов’язанао з важливістю самостійності як мотиваційного чинника. Також це дає відчуття контролю, що дуже цінує наш мозок.“

“Ми йдемо за тими, хто залишається зібраним у лиху годину“

“”Якщо людина вірить у те, що вона говорить, то певно, що вона має рацію”. Учені називають це евристикою впевненості.“

“Головною якістю впевненості є ініціативність“

“Подумайте про момент, коли вам треба випромінювати впевненість. І спробуйте це: 1) сприймайте як захопливу пригоду 2) згадайте про головне 3) особистій простір 4) визнання 5) ментальне контрастування, фіксація установок і візуалізація“

“Дієвим способом швидко зменшити рівень занепокоєння, гніву і розгубленості стане, як його називають вчені, ефект назви… Якщо ми можемо назвати негативну емоцію, яку ми відчуваємо, і коротко описати її причину, то зможемо зменшити її вплив.“

“Коли ми помічаємо проблему, то наші механізми виживання активуються, а коли ми називаємо проблему, то вони деактивуються“

“Це майже завжди допомагає мислити чіткіше. Він питає себе: Що зараз найважливіше? Чого я насправді хочу досягти“

“Дихання - це та ниточка, яка пов’язує тіло і мозок. Безліч досліджень доводять, що коли ми дихаємо спокійно - глибоко і повільно, поглинаючи багато повітря, - то наше тіло сприймає це як сигнал, що небезпека минула.“

“Спробуйте ці техніки з тим, у чому у вас найбільші проблеми: 1) дивіться правді у вічі 2) велике видно на відстані 3) заохочувальні питання 4) діафрагмальне дихання 5) опануйте невідоме“

“Ось три способи для того, щоб витягнути людину із захисного режиму, щоб вона знову почала мислити ясно: 1) висловіть розуміння 2) “Хороша людина в поганих обставинах” (поговоріть про причини, які призвели до провалу, а не переходьте до критики особистих якостей людини) 3) зосередьтеся на пошуку рішення, а не винних“

“Повноцінний сон, фізичні вправи і “паузи на усвідомлення” допоможуть покращити якість розумових процесів“

“Енергія … сильніша за талант і обдарованість і має вполовину менше шансів розчарувати і піддати ризику (Семуель Смайлс, 1897)“

“Кожна наша думка є частиною мережі нейронних зв’язків,  і що частіше ми їх використовуємо, то міцнішими вони стають.“

“Коли вам потрібен додатковий заряд енергії, подумайте про три хороші поменти, що сталися сьогодні, або про те, за що ви вдячні, або просто про речі, які викликають у вас усмішку“

“Сім стимуляторів енергії: вдячність, щедрість, цікавість, досягнення, зв’язок, мета та гумор“ !!!

“Існує два типи щастя, які підсвідомо ви оцінете. Теперішній момент щастя - щастя, яке ви відуваєте просто зараз, коли вас про це питають. І щастя попередніх подій - згадка про події дня, які робили вас щасливими. Другий тип щастя, за словами дослідників, має більший вплив на наше благополуччя… Сума всіх наших спогадів впливає на оцінку того, чи хороше у нас життя. Тому те, що ми пам’ятаємо, грає велику роль.“

“Що ми пам’ятамєо про наш день, - не завжди сума всього, що трапилось. Зазвичай ми оцінюємо день як середнє арифметичне найінтенсивнішого моменту (пік) і його (дня) завершення (кінець). Науковці називають це ефектом піку і кінця.“

“Вечірня вправа “три хороші моменти” може стати чудовим завершенням дня, яке змінить загальне враження від нього.“

“Поповнювати запаси енергії у виснажливий день: 1) сім стимуляторів енергі 2) вивчіть себе 3) закінчуємо на високій ноті“

“Сильні сторони особистості: 1) мудрість 2) сміливість 3) людяність 4) справедливість 5) стриманість 6) трансцендентність“

“Розвивати нові навички і навчатись новому, якщо ми знаємо, як керувати цією здатністю до змін… три варіанти: винагорода, нагадування і повторення.“

“Рефлексія - це когнітивний процес, що підсилює нашу здатність вчитися на власному досвіді.“

“Повторення - основний процес для “перепрограмування” мозку“

“Говоріть про рішення, а не про проблему“

“Не забувайте, що ми схильні до фундаментальної помилки атрибуції, коли припускаємо, що негативна поведінка є наслідком злих намірів, а не несприятливих обставин“

“Делікатні справи не вирішуйте через електронне листування, якщо це можливо. Зателефонуйте або запропонуйте особисту зустріч“

“Сарказм в електронних листах розуміли лише у 56% випадків“

“В середньому на опрацювання одного листа потрібно півтори хвилини“

“Бажано читати одну нехудожню книжку на тиждень" 

No comments:

Post a Comment

Brain Words: How the Science of Reading Informs Teaching

  Speed reading practice  (promo) Book notes: “The more you read and study and experience life, the more words you add to that dictionary in...